Konya Şeb-i Arus Turu

Gel, ne olursan ol yine gel !

Tur Programı

1.GÜN: (İzmir-Uşak-Afyon-Konya)
22.30 Girne Yunuslar, 23.00 Lozan Meydanı, 23.30 Üçkuyular Shell İstasyon, 23.45 Bornova Sapağı Ege Üniversitesi Giriş kapısı önünden hareketle Anadolu Selçuklu Devleti’nin Başkenti Konya’ya doğru hareket.

2.GÜN: (Alaaddin Camii-Karatay Medresesi-İnceminare Medresesi-Yeşil Kubbe-Mevlana-Şems-i Tebriz Türbesi-Sema Töreni)
Sabah yolda alınan serbest kahvaltı sonrası Konya merkeze ulaşıyoruz. İlk olarak 1.Alâeddin Keykubat’ın tamamladığı Alâeddin tepesi üzerindeki Alaaddin Camii çevresinde otobüsle yapılan tur sonrası Anadolu Selçuklu devri çini işçiliğinde önemli yeri bulunan, Mevlana Celaleddin Rumi ile Hocası Şems-i Tebrizi’nin ders verdikleri Karatay Medresesi Çini Eserler Müzesini ziyaret ediyoruz. Turumuzun devamında Selçuklu Sultanlarından İzzettin Keykavus 2. devrinde Vezir Sahip Ata Fahreddin Ali tarafından hadis ilmi okutturulmak üzere yaptırılan İnceminare Medresesi (Taş ve Ahşap Eserler Müzesini) ziyaret ediyoruz. Gezimizin devamında Mevlana Müzesinin hemen arkasında Üçler Türbesi ve 16 Dilimli Yeşil Kubbe (Kubbe-i Harda),Selimiye Camii, Mevlana Hazretleri ve babası Sultan-ül Ulema Bahaddin Veled’in bulunduğu Mevlana Türbesi, Mevlevi Giysileri, Müzik Aletleri, Sofra Düzeni, Mevlevi Dergâhı; Mevlana’yı Mevlana yapan içindeki ışığı ateşleyen Şems-İ Tebriz Türbesi ziyaretlerini takiben Hz. Mevlana’nın hocası olan Şems-i Tebriz’inin türbesini ziyaret ettikten sonra bölgeye has imal edilmiş özel Mevlana Koleksiyonlarını görmek üzere aynı zamanda alışveriş yapma imkanı bulabileceğimiz Kolleksiyon Mağazasına hareket ediyoruz.Buradaki verilen serbest zaman sonrası otelimize doğru yola çıkıyoruz. Akşam yemeği sonrası hareketle Büyük İslam Düşünürü ve Mutasavvıfı Hz. Mevlana’nın Vuslat Yıldönümü anma törenleri dâhilindeki Mevlevi Törenlerini izlemek üzere salona gidiyoruz. Semazenlerin ve izleyenlerin kendinden geçtiği Sema Töreninin ardından otelimize dönüyoruz. Konaklama otelimizde.

3.GÜN: (Meram Bağları-Tuzcu Baba Türbesi-Sille-Akşehir-Nasreddin Hoca Türbesi)
Sabah kahvaltı sonrası otelimizden hareket ile Konya’nın en güzel yerlerinden Meram Bağları’na doğru yola çıkıyoruz. Mevlana Hazretleri’nin devamlı ziyaret ettiği zamanın bilgini ve psikologu Tavus Baba (Tuzcu Baba) esas ismi Muhammed El-bini Türbesini geziyoruz. Sonrasında Konya’nın 8 km kuzey batısında yer alan, Selçuklu ve Osmanlı döneminde İpek ve Baharat yolları üzerinde olması nedeniyle önemli bir belde olan Sille’ye hareket ediyoruz. Konya’da yaşayan Mevlevi Dervişlerince defalarca ziyaret edilmiş bu beldeyi panoramik olarak gezdikten sonra türbesi dünyadaki herkesin ilgisini çekmiş olan ve hikâyeleri dilden dile dolaşan Nasreddin Hoca’nın türbesinin bulunduğu Akşehir’ e hareket ediyoruz. Büyük Din Adamı, değerli zat, fazilet sahibi, filozof kişiliği ile ünlenmiş Nasreddin Hoca’nın Türbesini ziyaret edip dualarımızı tamamladıktan sonra Afyon, üzerinden yol alarak akşam saatlerinde İzmir’e varıyoruz. Almış olduğumuz kalkış noktalarında siz değerli misafirlerimize başka bir JOLLY TUR organizasyonunda buluşmak üzere veda ediyoruz.

Leave a Review

299TL 'den başlayan
  • İzmir Hareketli
  • 2 Gece 3 Gün
  • Otobüslü
  • Her Pazartesi,Perşembe,Cuma,Cumartesi ve Pazar Hareketli
Rezervasyon

Related Tours

Populer
Only TL247.50
City tour

3 Days 2 Night

Populer
Only TL881
City tour

3 Days 2 Night

Populer
Only TL224
City tour

3 Days 2 Night

Populer
Only TL389
City tour

3 Days 2 Night

Ücretsiz kayıt olun ve

Fırsatları kaçırmayın !

Free WordPress Themes, Free Android Games