Kapadokya Turu

Gökyüzüne baktığımızda bizleri selamlayan rengarenk balonlar… Doğanın en cömert davrandığı yerlerden can Kapadokya. Beyaz atlar ülkesi olarak nitelendirilen Kapadokya, dört mevsim boyunca tüm güzellikleriyle bizleri kucaklıyor...

Tur Programı

1.GÜN PERŞEMBE : (Gece Yolculuğu)
20.45 Mavişehir(Ege Park AVM) – – 21.00 Girne Yunuslar – 21.30 Lozan Meydanı ( Atatürk Lisesi önü) – 21.50 ÜÇKUYULAR (Shell Benzin istasyonu önü), 22:00 Bornova Sapağı (Ege Üniversitesi Giriş kapısı) hareketle Uşak, Afyon, Konya, Aksaray yoluyla Nevşehir-Niğde-Kayseri üçgenindeki Kapadokya bölgesine doğru gece yolculuğu ile turumuza başlıyoruz.

2.GÜN CUMA : (Göreme – Çarıklı Kilise – Asmalı Konak – Sinassos – Uçhisar – Ürgüp – Onyx)
Sabah yolda ekstra olarak alınan serbest kahvaltı sonrası, eski adıyla Korama bugünkü adıyla Göreme Vadisi içinde yer alan Göreme Açık Hava Müzesi’ni gezmek üzere hareket ediyoruz. Müze içerisindeki muhtelif kiliseler (Elmalı Kilise, Azize Barbara Kilisesi, Aziz Basileus Kilisesi, Çarıklı Kilise), yemekhane, mutfak, kiler, şaraphane ve İncil’in baştan sona resmedildiği Tokalı Kilise göreceğimiz yerler arasında. Ürgüp içinde yapacağımız panoramik tur sonrasında şarap mahzenlerini ziyaret ediyoruz. Daha sonra ise şapkalı peribacalarının en güzel örneklerinin bulunduğu, aynı zamanda bütün Kapadokya Bölgesi’ nin panoramik manzarasının izlenebildiği Üçgüzeller Mevkii’ nde verilecek fotoğraf ve gezinti molası ile turumuza devem ediyoruz. Asmalı Konak dizisinin de çekildiği, Rum mimarisinin en iyi örneklerini görebileceğimiz Mustafapaşa Köyü’ nü gördükten sonra bölgenin en yüksek noktası olan, muhtelif dönemlerde savunma amaçlı olarak kullanılmış ve tamamı doğal olarak oluşmuş bir kaya bloğunun oyulması ile Hitit Dönemi ile Ms.9.YY arasında ortaya çıkmış olan Uçhisar Kalesi’ni panoramik olarak görerek fotoğraflıyoruz. Bu günkü tur programımız bölgenin doğal kaynaklarından olan onyx taşının işlendiği Onyx Taş atölyesi ziyareti ile sona eriyor ve otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

3.GÜNCUMARTESİ: (Çavuşin – Paşabağı – Avanos – Çömlek Yapımı – Dervent Vadisi – Kızılırmak – Hacı Bektaş-ı Veli)
(Dileyen misafirlerimiz gün doğumunu balon turu ile birlikte yapacaklardır). Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası kayaların oyulması ile elde edilmiş eski yerleşim birimlerinin yer aldığı Çavuşin Ören Yeri’ nin gezilmesinden sonra, çok başlı peribacalarının ve keşiş hücrelerinin görülebileceği Paşabağı’ nda fotoğraf molası veriyoruz. Devamında değişik şekillere benzetilen peribacalarının bulunduğu Devrent Vadisi’ni geziyoruz. Turumuz Cilalı Taş Devri’ nden beri aynı teknik ve malzeme ile çanak çömlek üretimi yapılan Avanos’a yapacağımız ziyaret ile devam ediyor. Bu ziyaretimiz sırasında Kızılırmak’ tan elde edilen çamurun işlenmesi ve çömlekçi çarkı başta olmak üzere çeşitli teknikler ile sanat eserlerine dönüştürülmesi konusunda bilgiler alıyoruz, arzu ederseniz alışveriş yapma imkânından faydalanıyoruz ve sonrasında Horasan’da dünyaya gelen Yeniçerilerin Piri Hacıbektaş Veli’nin Türbesinin de bulunduğu Hacıbektaş ilçesine gidiyoruz. Son olarak dönüşte halı atölyelerinin gezilmesi ile bugünkü turumuz sona eriyor ve otelimizde dönüyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.(Dileyen misafirlerimizle yemek sonrası geleneksel Kapadokya Türk Gecesi seyrine gidiyoruz.-Ekstra 60,00TL-)

4.GÜNPAZAR: (Derinkuyu Yeraltı Şehri – Mevlana Müzesi – Narlı Göl – Ihlara Vadisi – Yılanlı Kilise )
Kahvaltı sonrası otelden ayrılıyoruz. İlk durağımız, düşman baskınlarından kaçan binlerce kişinin, aylarca yaşayabileceği şekilde düzenlenmiş bir mühendislik harikası olan Derinkuyu Yeraltı Şehri. (Veya Kaymaklı Yeraltı Şehri). Güzergâhımız üzerinde, volkanik bir arazi içerisinde bulunan Narlı Gölü (Krater Göl) görüyor sonrasında kanyon-vadi olan doğa harikası, Ihlara Vadisi’ne Ağaçaltı, Yılanlı gibi Kiliseleri görmek üzere vadiye iniyoruz. Vadide gezimizi tamamladıktan sonra Konya’ya hareket ediyoruz. Panoramik şehir turu ardından Alaaddin Tepesini gezerek, Mevlana Müzesini ziyaret edeceğiz. Ardından İzmir’e Doğru yol alarak akşam saatlerinde siz sayın misafirlerimizi, diğer turlarımızda tekrar görüşmek üzere, aldığımız noktalara bırakıyoruz

 

Reviews

 • Maria Himu

  Not bad

 • Tanzil Ahmed
  Not rated

  Good

 • Tanzil Ahmed
  Not rated

  sdf

 • hdfghfdhj

  ghkjk

Leave a Review

389TL 'den başlayan
 • İzmir Hareketli
 • 3 Gece 4 Gün
 • Otobüslü
 • Her Perşembe Hareketli
Rezervasyon

Related Tours

Populer
Only TL247.50
City tour

3 Days 2 Night

Populer
Only TL299
City tour

3 Days 2 Night

Not rated
Populer
Only TL890
City tour

3 Days 2 Night

Not rated
Populer
Only TL224
City tour

3 Days 2 Night

Ücretsiz kayıt olun ve

Fırsatları kaçırmayın !

Free WordPress Themes, Free Android Games